A statikai alapfogalmak rendszerezése. A Egyenslyi errendszer: A test mozgsi llapott nem vltoztatja meg (eredje 0). Egyenrtk errendszer: Kt errendszer akkor egyenl, ha azonos krlmnyek kztt azonos hatst vltanak ki.
A beton építőelemek statikai terhelhetőségének javításához azokban különféle erősítőbetéteket, elsősorban betonacél rudakat vagy hálókat helyeznek el. Még a házilagosan elkészíthető, egyszerűbb épületelemeket, pl. Ferde erők felbontásának bemutatása.
Statikai alapfogalmak 2. Sok, a műszaki gyakorlatban előforduló szerkezet (hidak, acélszerkezetek) több, egymással kényszerekkel kapcsolódó merev testből áll. Ezek között vannak olyanok, melyekben a belső erők és nyomatékok mindegyike a statikai egyenletekből meghatározható, de vannak statikailag határozatlan, sőt labilis szerkezetek is. Bevezetés, alapfogalmak 1. Er ő Az er ő nem definiálható, fizikai–tapasztalati alapfogalom. Az er ő két különböz ő test egymásra gyakorolt hatásaként tapasztalható, melynek során megváltozik vagy megváltozhat a test(ek) mozgásállapota. Az erő felbontása merőleges komponensekre.
Erők, erőrendszerek. Eredő meghatározása. A mechanika feladata és helye a természettudományok között. Egy és több merev testből álló síkbeli tartók. Síkbeli erőrendszerek vizsgálata.
Merev testek statikája 3. TÉMÁK VIZSGASZINTEK Középszint Emelt szint 3. Mutassa be a vektorokkal végezhető alapműveleteket (erők felbontása, összegzése). Ismertesse az erőrendszer eredőjének fogalmát. A közös pontban metsződő és párhuzamos erőrendszer eredőjének meghatározása.
Koncentrált erőkkel terhelt tartók vizsgálata. Tudja megszerkeszteni a síkbeli erőrendszer eredőjét, a nyomatékot kötélsokszög rajzolásával. Tartók statikája Ismerje a tartók fajtáit, igénybevételüket, egyensúlyi helyzetüket.
Nyelvezete szakszerű és tudományos, de a lehetőségeken belül gyakorlatias, a valós életből vett megfigyelései, példái egyszerűek, néha játékosak. Stacionárius jelenségek statikai egyenletekkel írhatók le, és ilyen esetben rendszertechnikai értelemben nem beszélhetünk állapotváltozóról. A rendszertechnikában az állapotváltozó mindig valamilyen dinamikai tulajdonsághoz (tároló elemhez) köthető és az állapotváltozókra mindig valamilyen differenciálegyenlet írható. Adott feladatnál , hogy számolom ki a megoszló terhelés eredőjét? Közös toros megbeszélése, teljesítmény ismeretek megbeszé- kivetítés.
A fizika alapfogalmai középiskolásoknak – 2. A dinamikai probléma ilyenkor kinetikai feladatból – határesetben – statikai feladattá egy. STATIKAI ALAPFOGALMAK , ÉS AZ ÉPÍTMÉNYEKET ÉRŐ ERŐHATÁSOK. Az előbb ismertetett megoldás igen számításigényes, ezért célszerűbb, hogyha az eredőerő valamilyen kijelölt egyenessel való metszéspontját keressük meg.
Az a kijelölt egyenes legtöbbször valamelyik koordináta-tengely. Határozzuk meg szerkesztéssel és. A mozgás megindítását vagy megszüntetését valamilyen erő okozza. A testek ha közvetlenül érintkeznek, egymásra erőhatást gyakorolnak.
Legyen képes bemutatni a statika alaptételeit, az erők összetevőire bontását szerkesztéssel és számítással. Az egyensúly különböző eseteinek vizsgálata után a kényszerek típusait mutatjuk be.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.