2018. október 19., péntek

Belső szigetelés penész ellen

Elsősorban a téli mínuszok ellen vált be leginkább az utólagos beltéri xps lapos szigetelés , azonban természetesen van hővisszatartó tulajdonsága is. Egységes falfelület esetén a zártcellás extrudált polisztirol szigetelésünk kitűnő megoldást nyújthat penész ellen és a hőveszteség megfékezésére, a helyiségek gyorsabb. A belső meleg levegő külső fali lecsapódása ellen még a szigetelő lemezek hézagmentes záródásakor is érdemes lehet a meleg levegő útját elzáró rétegként párazáró, hőszigetelő fóliát használni a hőszigetelő anyag belső oldala felől.


Ez elé a fólia elé pedig gipszkarton burkolat kerülhet. Sok mindent kipróbáltunk már.

Van elektromos páramentesítőnk is mégis vissza jött még mindig a penész. Azt mondták szigeteljük le belülről a szobát. Hát már magam se tudom. Van esetleg valaki akinek ez bevált?


Szigetelő lapok nedvesség és penész ellen Szigetelés , szigetelő lap MASTERCLIMA, vagy új nevén: Promatect MC Sokoldalúan alkalmazható száraz szigetelő lemez. Felhasználási terület: penészes és nedves falszerkezetek, panellakások, műemlék épületek végleges belső szigetelésére. A nagy sikert aratott extrudált polisztirol lap, ragasztó és üvegfátyol összetevőjű utólagos belső szigetelés megoldásunk megtalálható a Festékes Webáruházában.


Az igaz, hogy a pára minden esetben a hőhidak mellett csapódik ki, de ha a folyamatosan keletkező párát nem tudjuk a lakásból elvezetni, akkor csak súlyosbítjuk a jelenlegi helyzetet a ház szigetelésével.

Semmiképpen sem áll szándékomban a szigetelés ellen beszélni. Azt Önnek kell eldöntenie, hogy a jelenlegi fűtési. Amennyiben egyenletes, penészmentes és jó minőségű a fal, akkor portalanítást követően el is kezdhető a belső szigetelés. Fontos, hogy a hatékony szigetelés érdekében a hideg helyiségen belül minden hideg falat szigeteljünk le. Ez általában 1-oldali falfelületet jelent.


Az említett további termék adatlapjára is talál hivatkozást az oldal alján. A három összetevő megoldást nyújthat a penész kialakulása ellen , a hőveszteség megfékezésére, és a helyiségek gyorsabb felmelegítésére. Kedvező ára miatt, már a fűtésszámlával megtakaríthatja otthona beltéri szigetelését. Felrakása minden más megoldásnál egyszerűbb és egyből kész, választható színű felületet a megspórolva a festés, vagy tapétázás költségeit, éppen ezért az árak is bármilyen megoldással szemben állják a versenyt.


Isotex belső szigetelés nélkül. Több mint tizenöt éve fejlesztettek ki egy speciális szigetelő lemezt, amely igen hatékony és egyszerűbben kivitelezhető, mint a vakolás: a lemezeket páraáteresztő ragasztóval kell a megtisztított belső falfelületre ragasztani. Ez a legalább -ban mikrokapilláris szerkezetű lemez itatóspapírként szívja fel a vizet, és tárolja azt anélkül, hogy kicsepegne belőle. Egyenletesen oszlatja el a belső helyiségekben a meleget, az esetleges penészesedés lehetősége nagyban csökken. A falból folyamatosan nyomja ki a nedvességet.


Tökéletesen véd az erős napsugárzás ellen , a ház napsütötte és árnyákos pontjai között Celsius foknál kisebb a különbség. A legfontosabb azonban, hogy a belső oldali hőszigetelés megoldása önmagában még nem fogja megszüntetni a belső oldali szigetelés mögött lévő utcai fal penészedését. A homlokzati (utcai) falban kialakuló hőhí páralecsapódás ellen más technológiára is szüksége lehet.

Erre azonban csak a helyszíni felméréskor tud. A penész a hideg felületeken jelenik meg a nedvesség lecsapódásával. Márpedig ha nem akarunk hideg falakat, annak az egyetlen járható útja a hőszigetelés. A penész valójában más korszerűsítési munka nem kívánt eredménye: a túl jól záródó ablakok, a nem megfelelő, ezért hideg felületeket hagyó szigetelés.


Mi a különbség a külső és a belső szigetelés között? Az egyik leggyakoribb probléma, hogy sokan összekeverik a homlokzati és a beltéri szigetelést. A párát kell megszüntetni, utána nincs penész.


Ennek több oka is lehet, mint a nem megfelelő szigetelés , a lég tömören záródó ablakok, vagy a beázás. De amíg a pára jelen van addig a penész újra és újra meg fog jelenni a helyiségben. Ezért fontos leszögeznünk, hogy bár a szódabikarbóna hatásos fegyver a penész ellen , de csak felületi kezelésként használjuk.


A penész akár hasznos is lehet, ha borérlelésről, sajtokról, vagy ízletes szalámikról beszélünk, de csöppet sem örömteli látvány, ha a penész a lakásban jelenik meg. Jelenléte az állandó dohos szag, a csúnya fekete, zöld foltok mellett súlyos egészségügyi problémákkal is járhat. A lapok rögzítéséhez csak galvánréteggel bevont csavarokat használjunk, nehogy a páradús levegő nedvességétől a csavarok megrozsdásodjanak, s penész helyett rozsdafoltok csúfítsák el később munkánkat. Penészallergiáról bővebben itt. A gipszkartonnal befedett fal illesztési hibáit gletteléssel, csiszolással korrigálhatjuk.


A felület ezután festhető, tapétázható, csempézhető, de biztosan nem.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.

Népszerű bejegyzések