2016. július 26., kedd

Beton dilatáció

Beton dilatáció

A burkoló lapokat is meg kell vágni a beton dilatáció felett. Van, akinek ez nem természetes, csak azért írtam róla. Sok betonozó esztrikes csapat úgy készíti a dilatálást, hogy vékonyan átvágja a még friss betont, majd a beton felszínét összedolgozza. Ilyen készítésnél a beton dilatáció az elkészített helyen ugyan megtörténik, kiszáradás után válik láthatóvá, ám a merev beton táblák között még 1mm-es rés sem keletkezik. Mivel azonban a beton szerkezetét alkotó töltőanyagok milyenségétől is függ a hőmérsékletváltozások miatt bekövetkező térfogat-növekedés, ezek változtatásával is befolyásolni lehet egy-egy nagyobb felületű betontábla biztonságos kialakításának térfogat változását.


Beton dilatáció

A beton alakváltozása miatt nem készíthetők tetszőlegesen nagy méretű összefüggő beton -, vasbeton szerkezetek. A tapasztalat szerint minél változatosabb formájú a kialakítandó szerkezet, annál több helyen kell gondolni a dilatációra. A hőmérséklet emelkedésére az anyagok hőtágulással reagálnak, méretük megnő.


A villamossínek felpúposodása az egyik leghétköznapibb példa erre fizikai jelenségre, ám hasonló gondokat okozna az aljzatbeton és a járólap hőtágulása is dilatáció nélkül. A beton kötése egy hónapig is eltart, sőt még ennél tovább is. A szilárdulása azonban az első napokban nagyon gyors, és utána fokozatosan lassul. A beton nagyjából fél nap alatt megköt annyira, hogy óvatosan végigmehet rajta. Nagy betonozási gyakorlat nélkül én nem kockáztatnék.


Legyen több ember, rendeljenek mixer betont. Dilatációs hézag tömítése beton fal és padló esetén. Nagy méretű betonfelületek dilatációs hézagkialakítsát vágással ,vagy előzetes dilatációs kiosztással érik. A felsorolásból is látható megannyi okra visszavezethető a terasz beton aljzat beton repedések keletkezése.


A beton aljzat repedés jelentős kihatással van a burkolat épségére, ezért is járjuk körül ezt a témát. A beton víz tartalmára elsősorban nem a keverhetőség és a bedolgozhatóság miatt van szükség. A kötési, majd szilárdulási folyamat a. Annak érdekében, hogy a tartó- és körülzáró szerkezetekben ne jelenjenek meg ilyen repedések, olyan profilok és illesztések lettek kialakítva.


A megfelelő beton dilatáció kialakítása ezért is nagyon fontos, ami tulajdonképpen egy olyan technológia, ami engedi az anyagnak a minimális méretváltozását, ami a fent említett behatások következménye. Igazán egyszerű, valamint egyszeri befektetésről van szó, ami szinte azonnal megtérül, ha csak abba gondolunk bele, mekkora extra terhet jelent egy teljes ipartelep újra. A dilatáció , mint fogalom, lényegében a levegős részt jelenti és egy kis hőmérsékletváltozás által is már nagy károkat tehet a burkolatban. Gondoljunk csak bele, hogy a legtöbb anyag, ha meleg levegő éri, akkor kitágul, a. A beton dilatáció bizony képes elrontani szinte azonnal a már lerakott csempét, de akár padlót is. A beton megrepedhet, de a felület felszínére kiülő “cementlé” rontani fogja a felső réteg műszaki tulajdonságait.


Egy rossz húzó-tapadó szilárdságú esztrich beton felületre ragasztott tömör fa parketta a későbbi dilatáció során simán fel fogja magát szakítani az esztrich réteggel együtt. Klíma szabályozási. Munkahézagok, dilatációs hézagok utólagos javítása injektálással.


A beton olyan mesterségesen létrehozott építőanyag, mely kötőanyagból (cementből), vízből, valamint adalékanyagból – homokos kavicsból – áll, s a cementpép – cement és víz – szilárdulása révén alakul ki. Másik lehetséges módszer, hogy a felhordást nem a befejezett szakasztól indítjuk, hanem az ellentétes oldalon. Szükséges dilatáció a Glettbeton bevonatban?


Folyamatos kivitelezést feltételezve a Glettbeton önmagában nem igényli dilatációs hézag kialakítását.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.

Népszerű bejegyzések