Nedves fal - allergia, asztma, reuma :összefügghet? A falak vizesedésének oka a talajból felszálló nedvességet a fal porózussága miatt felszívja, akár méteres magasságban, ezzel dohossá, nedvessé téve a lakás levegőjét, esztétikai szempontból is rontva a lakás minőségét és esetenként ízületi, reumás, légúti illetve allergiás panaszokat okozva a lakásban. A hidegburkolat is áldozatul esik ennek a folyamatnak, így a töredezett, repedezett, esetleg leeső csempedarabok is figyelmeztethetnek a salétromos fal okozta problémákra, ezzel együtt a vízszigetelés problémájára. A fal salétromosságának oka általában a fal által a talajból felszívott nedvesség, amelyet a hagyományos bitumen szigetelés hiánya vagy elöregedése okoz. Ez a nedvesség azon túlmenően, hogy rendkívüli mértékben rontja a fal szigetelőképességét.
A salétromos fal kialakulásának egyik előjele a dohos szag és a fal alkalmankénti vizesedése. Ez az oka annak, hogy rengeteg vizet képes felvenni és tartósan tárolni. Ha a pince falaiba sokáig szivárgott a víz, nem ritka, hogy akár éveken át párolog az ki belőle. Mit tehetünk a salétromos , sókivirágzott fallal? Salétrom, sókivirágzás, penész, alga, moha?
Ma már nem legyőzhetetlen ellenség! Feltételezem, hogy Ön már kipróbált sok csodaszert, de azok nem működtek, sőt sokszor csak rontottak a helyzeten. Mi olyan fegyvert adunk az Ön kezébe, amivel sikeresen vívhatja meg csatáját a minden baj okozójával, a vízzel szemben.
Hogyan ne salétromosodjon el a fal ? Megmutatjuk lépésben. A málló, leomlott vakolat biztos jele annak, hogy súlyos problémával állunk szembe: a falak vizesedésével. Ennek leggyakoribb oka pedig nem más, mint a nem megfelelő, illetve az elöregedett vízszigetelés, ez utóbbi főleg régi házaknál fordul elő.
Izza nedvesedik a fal ? Hiába fűt, mégis fázik? Penészes, salétromos , nedves foltok jelennek meg lakásában, amelyek újra és újra visszatérnek? Ha bármelyik kérdés felmerül Önben, akkor keressen az ideális megoldásért, hiszen a fenti problémák oka a kapilláris (felszivárgó) víz az oka ! A kristályosodás térfogatnövekedéssel jár, és emiatt rendszeresen pereg a vakolat és málik a fal. A vakolatban feldúsult ásványi sók rossz tulajdonsága, hogy megkötik a levegő páratartalmát, és a tulajdonos azt tapasztalja, hogy a vakolat felülete folyamatosan nedves, a fal vizes és penészes, a levegő pedig dohos szagú.
A vizesedő fal táptalaja a penészgombáknak, hosszabb távon allergiás megbetegedéseket, ízületi panaszokat okozhat. Sokan azt gondolják, hogy ha a salétromos falat újrafestik, megoldódik a probléma. Pedig ez nem így van! A tartósan nedves környezet nemcsak a ház szerkezetét, de a benne élők egészségét is súlyosan veszélyezteti. Mi az oka annak, hogy penészes, dohos, salétromos a fal ? Dohosodásnak nevezzük, amikor kellemetlen szagot árasztanak a nedves helyiségek, vagy penészes tárgyak, mely a falakból kipárolgó nedvesség miatt alakul ki.
Akik életvitelszerűen laknak ilyen házakban, azok már észre sem veszik a szagot, mert megszokják azt. A történet: pergett a vakolat, leszedtem az egész falról, nedves dohos, majd újravakoltam a már szilárdnak tűnő felületet egy kb 2nm-es részen, csak hogy megnézzem mi lesz. Ha nem szeretne penészes fal mellett élni, a falszárítás vagy az utólagos. Lakóházak, családi házak, lakások, pincék, szuterének, nedves salétromos falainak. A falból a víz párolgással eltávozik, növeli a szobák páratartalmát és a falon hátrahagyja az ásványi sókat, ami salétrom formájában jelenik meg a fal felületén.
Tehát a vakolatban lévő salétromosodás tulajdonképpen a feldúsult ásványi sók miatt málló fal , pergő vakolat. Régen bitumennel szurokkal átitatott kátránypapírt használtak, ma ez a nehéz lemez, üvegszövettel. Nem tudok olyan, általad említett vakolatot, vagy bámi más aljzatkiegyenlítőt, ami ezt megakadályozná, lévén itt a fal teljes keresztmetszete ALÁ kellene szigetelést fektetni.
Ez utólag, szinte lehetetlen.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.