Hogyan kezdjünk neki a munkának? A glettanyag bekeverésénél mindig vegyük figyelembe a termék csomagolásán feltűntetett keverési útmutatót. Fontos, hogy a porhoz hozzáadott víz mindig csak annyi legyen, hogy a glettpor teteje kilógjon belőle.
Hagyjuk ázni az anyagot a megadott ideig majd keverjük simára a glettet. Falfestés előtt, de pláne új meszes vakolatot minden esetben glettelnünk és alapoznunk kell, hogy szép és tartós végeredményt kapjunk. Ebből a videóból kiderül hogyan készítsük.
Kiálló glettanyag nem, de szerszám okozta sorják, barázdák megengedettek. Az alapglettelés önmagában nem alkalmas végleges felületképzésre. A normál glettelésnek fokozatmentes átmeneteket kell biztosítania a javított felületek között, és teljes kiegyenlítéssel sima falat ad.
Ilyen esetekben a másodolás és a csiszolás. A glettelés száradását (ez óra is lehet) követően csiszoljuk meg a falat : legyen teljesen sima. Ahol esetleg túlságosan is megcsiszoltuk a falat , ott gletteljük újra, hogy ismét csiszolhassunk.
A festést mindig a mennyezettel kezdjünk, először ecsettel körbehúzva a széleket. Következhet a mennyezet festése. Az első válaszoló leírta, hogyan kell.
A többi értetlennek csak annyit, hogy Rigips márkájú Glett anyag is van(mi is ilyennel gletteltük a falakat). De igazából a Glett-es zsákon rajta van, hogy milyen arányban kell vízzel bekeverni. Ha igen, akkor annak mi a szerepe?
Megpróbáltam megcsiszolni a falat , de a d. Ha mélyalapoztunk, meg kell várnunk a teljes száradást, majd ezt követően az anyagkeverés következik. Mindig a vödörbe öntsük először bele a kívánt víz mennyiséget, erről és ennek mennyiségéről bővebben a glettelő gipsz csomagolásán olvashatunk, majd finoman a gipszelő kanállal adagoljuk bele a gipszet. A mennyezeten végigfutó, viszonylag egyenes repedéseket gyakran a födémelemek mozgásai okozzák.
Ha univerzális glettet használunk, a repedések hamarosan újra megjelennek, ezért azokat rugalmas tömítőanyaggal gletteljük , és utána alaptapétával ragasszuk le a mennyezetet. Dobj egy Like-ot ha tetszett a videó! A gipszkartont az illesztéseknél mindig kell glettelni, de nem mindegy, hogy mivel. A faldekoráció során a falat és a mennyezetet valójában egyenértékűnek tekinthetjük a bútorzattal, ezért legalább ekkora figyelmet kell rá fordítanunk a berendezéskor. A faldekoráció színének, felületének és mintájának ügyes megválasztásával meghitt vagy éppen izgalmas atmoszférát teremthetünk.
Használjunk mész alapú glettet, majd az első réteg megszáradása után csiszoljuk át a falat , és gletteljük le újra a felületet. Végül pedig híg tapétaragasztóval kenjük át a glettelt és csiszolt falat , hogy csökkentsük annak alapvető felszívó képességét. Mivel a természetes fát gyakran használják fürdőképzésre, nem csak a nedvességet, hanem a koromrészecskéket is elnyeli, elvesztve korábbi vonzerejét.
Ha ezt megtettük, hívjunk egy mestert vagy álljunk magunk neki és gletteljük ki a felületet (Poli-Farbe Corso). Ezután pedig jöhet a színes, kültéri festék (a Poli-Farbe Inntaller sorozatát ajánlom). Ha igazán meg akarjuk óvni a falat az esővíztől, tetőfedővel szereltessünk rá cserepeket úgy, hogy az egyik irányba dőljenek, így az érkező vizet elvezeti a földre.
Alapozzuk a falat fehér emulziós festékkel, és hagyjuk megszáradni.
Ezután egy mm széles ecsettel húzzunk kétféle színű csíkokat. A csíkok legyenek szabálytalanok, de irányuk nagyjából egyezzen meg, és látszódjon az alap is. Pontozókefével menjünk végig a falon, amíg még nedves.
Mossuk össze egy kicsit a színeket. Talán az egyik legnépszerűbb falburkoló anyag a tapéta, ami lehet papir alapú, üvegszálas, műanyag borítású. Nemhogy esztétikus, és jól variálható anyag, de jól el lehet vele kendőzni a fal esetleges kisebb-nagyobb hibáit, őéldául a repedéseket.
A lakás bármely pontján alkalmazhatunk olyan trükköket, aminek segítségével optikailag tágíthatjuk a teret vagy csak egyszerűen vidámabbá, különlegessé varázsolhatjuk. A gázbeton falat megfelelő alapozóval kell előkezelni. Mivel a ragasztóanyagot a lap hátoldalára hordjuk fel és a lapot a felhordott ragasztóval együtt helyezzük a falra, a kiválasztott lapnak meghatározott szilárdságúnak kell lennie. Az egyik legismertebb dekorációs burkolat a téglaszelet, mellyel találkozhatunk homlokzaton, lábazaton, kerítésen, nappaliban, pulton, és számtalan falfelületen. A tégla színe nagyon meghatározó.
A vöröses, sárgás, barnás, vagy szürkés szelekciók árnyalatai alapvetően befolyásolják az összhatást! Ha kreatív személyiség vagy és szeretné hogy ez a lakásodon is meglátszódjon, akkor készíthetsz igazán személyes falat akár saját kezűleg is, például újságpapírból, magazinokból, térképekből vagy saját fényképekből. Mi imádjuk a feliratos falakat is, amit te is könnyen elkészíthetsz.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.