Vizes , nedves, salétromos, dohszagú, penészes falak AQUAPOL szigetelése, év garanciával, az Ország bármely területén! A probléma elhanyagolása esetén akár méteres magasságba is „felszökhet” a salétromosodás a falon. Ahogy meglátjuk az első jeleket, mint például a lepergő vakolat , az elszíneződött fal, azonnal érdemes cselekednünk, még mielőtt sérül a fal teljes szerkezete.
A vizesedés a téglát sem kíméli! Először is meg kell.
A salétromos vizes vakolat káros a szervezetre és nem nyújt szép látványt. A légpórus vakolatnak magas a pára elszívó képessége, alkalmazása során, a fal akár 2-héten belül kiszára így a felújítás időtartama lecsökken. Légpórusos vakolat esetében, mindaddig nem jelenik meg újból a salétrom, amíg a pórusok nem telítődnek sóval. Sókivirágzásnak jobban ellenálló vakolat Vaporex Goldmix és Vaporex Mélyalapozó használatával készíthető.
Fokozott falnedvesség és sótartalom esetén ajánlott még a vakolás előtt a falfelület. Ezermesterek segítségét szeretném kérni. Mit lehet tenni a vizes falakkal?
Tégla építésű sátortetős házról van szó a 60as években épült. Egy kőműves mesterépítette annó. A szuterén részt szeretném felújjítani.
Sajnos a falak feláztak,most hogy a vakolatot levertem nagyon meglepődtem hogy mik vannak a tégla közé építő elemként berakva. Lehet szegény mester. Ezen segít egy Szlovákiában kifejlesztett, több éve piacon lévő kiváló termék, kg-os zsákokban forgalmazott, Izonil márkanevű speciális szárazhabarcs. A géppel és kézzel egyaránt felhordható vakolat mindkét irányban a víznyomásnak bizonyos szintig ellenáll. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy a falra felvitt habarcs.
A legfontosabb: száraz, egészséges környezetben élni. Salétromos, penészes, vizes falak nélkül. Vízüveg vizes fal ellen?
Ismerősöm vízüveggel kente le a szoba falát ahol vizes volt és így vakolt rá. De a neten csak olyat találtam hogy vakoló anyagba keverik bele. Valaki használta már ilyen célra és hogy vált be?
Mennyi ideig jó megoldás? Nekünk szinte körbe kéne kenni az egész szobát.
A feltüntetett árak bruttó árak. Az árak feltöltés alatt. Falfestés előtt, de pláne új meszes vakolatot minden esetben glettelnünk és alapoznunk kell, hogy szép és tartós végeredményt kapjunk.
Ebből a videóból kiderü. A folyamatos szivárgás következtében a vakolat tönkremegy és leválik. Károsodik a tégla, a beton, vagy a terméskő. De nem csak a falszerkezet károsodik, hanem a beltéri faszerkezetek és a bútorok is. A problémát fokozhatja a rossz klíma és az elégtelen fűtés is.
A salétrom tartós jelenléte kellemetlen, dohos szagot áraszt és az emberi szervezetre is károsan hat. Nem csak külső, látható jegyei vannak ennek a káros folyamatnak a málló vakolattal, terebélyesedő foltokkal, salétromosodással, hanem a nedvesség károsítja és gyengíti a fal belső szerkezetét is. Az alapos tisztítás után a csupasz foltot ajánlatos mélyalapozóval kezelni, de esetenként a nedvesítés is megfelel, ha a fröcskölt vakolatba tapadásjavító adalék is kerül.
Ez az adalék a régi vakolat falra tapadását is fokozza a széleken, és a friss javítóhabarcs számára is ideális tapadást biztosít. Az eltelt idő alatt Magyarországon már több mint 10. Ezt szeretném valami gyors módszerrel javítani, minél kisebb hely foglalással. Mivel a ragasztás a laza vakolat miatt nem megoldható, és ha lehet nem szeretnék előfalat építeni, milyen módszerrel valósítható ez meg gipszkartonnal? Ezt milyen eszközökkel lehet.
Ha nedvesnek, foltosnak tünnek az épülete falai, akkor már most számolhat azzal, hogy előbb vagy utóbb, de elkezd mállani a vakolat is. Ezek minden javítás, újravakolás ellenére rendszeresen le fognak potyogni. De miért is hullik a vakolat ? A nedves falakban levő víz oldott ásványi sókat tartalmaz, amik idővel.
Ez az eljárás új, minõségi megoldás a nagy falvastagságú és különféle falazati anyagú épületek (fõként templomok, kastélyok, középületek, várak, mûemlék épületek) nedves falainak végleges utószigetelésére.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.