Pereg a vakolat és mállik a fal ? A nedves falak reumát, ízületi bántalmakat, asztmát, allergiát is okozhatnak! A már addig is hideg fal tovább hűl, és nő a páralecsapódás. Bár a szigetelés és a fal között a penészesedés nem látszik, de a gombák háborítatlanul szaporodnak a zárt térben.
A fal nedvességét felszívó és elpárologtató speciális belső szigetelő burkolat viszont használható megoldás. A Biowash segít a penész és algaoldásban, így ajánlott ezzel kezdeni a tisztítást.
A rétegeket addig kell tisztítani, míg a vakolat láthatóvá nem válik,hiszen a spórák igen mélyen tapadnak meg a falak belső rétegeiben és ezzel a gombákat “gyökerestül” távolíthatjuk el. Lehet, hogy lepereg a vakolat is vagy sérül a fal. A salétromos fal nem csak csúnya látvány, de egészségünkre is káros hatással lehet.
A vizesedő fal táptalaja a penészgombáknak, hosszabb távon allergiás megbetegedéseket, ízületi panaszokat okozhat. Sokan azt gondolják, hogy ha a salétromos falat újrafestik, megoldódik a probléma. Pedig ez nem így van!
A fal állapotának vizsgálata Első lépésünk a fal állapotának alapos megvizsgálása. Ha már sokadszor volt festve, kétséges, hogy biztonsággal rákenhetőek-e az újabb fedőrétegek.
A falak 4-5-szöri festése után ajánlatos a megvastagodott réteget teljesen levakarni. Ez ugyan nem kellemes feladat, de így biztosítható. Az olyan helyiségek fal -és mennyezetfelületeinek felújító festése során, ahol különböző, ázás okozta foltokkal találkozunk, a festéshez előzetesen alaposan elő kell készíteni a felületet. A foltok többsége hidrofil, ami azt jelenti, hogy víz alapú festékekben vagy alapozó bevonatokban oldható. Száraz foltok esetén.
Mivel festhetem le a nedves falat? A kérdésem az lenne, hogy valószínüleg beázás miatt, folyamatosan nedves a szoba fala (sarok). Nedves falak felújítása. A kapilláris vízmozgásból eredően higroszkopikus nedvességtartalommal kell számolni, különösen igaz ez sóban gazdag falazat esetén.
A só képes a levegőből vízpára formájában magához vonni és megkötni a nedvességet. A folyamat során a légnemű halmazállapot cseppfolyósra változik, a só. Na ez azért már komolyabb megoldás az előzőeknél és elkészítése már komolyabb tapasztalatot igényel, de a következmény elgondolkodtató.
Ezért emelkedik fűtési költsége is! Salétromos fal javítása. Sokan kérdezik tőlünk, hogy hogyan lehetséges a salétromos fal kezelése házilag?
A legfontosabb: száraz, egészséges környezetben élni. A fali képek átrendezésekor is koszos keretek alakulnak ki. Ha van azonos színű javító falfesték, akkor a fal portalanítása és lemosása után szinte alig marad nyoma a képnek.
Ha ezt egy nagyobb képpel nem lehet eltakarni egy kissé hígított. A maszkolószalag a még nedves felületről könnyebben eltávolítható, de ügyeljünk rá, hogy a tekergőző lehúzott szalag nehogy nekicsapódjon a frissen festett falnak, összemaszatolva festésünket. Bonyolultabb ábráknál többszöri maszkolásra is szükség lehet, az újabb felhelyezéséhez mindig várjuk ki a teljes száradást.
A festék anyagában található kerámia gömbök akár egyenletesen elvezethetik és szétoszlathatják a meleget a fal felületén. Emlékezzünk, mi kell a penész kialakulásához: 1. Ennek a folyamatnak az elejébe avatkozhat be a Protektor beltéri. A falak vizesedésének oka a talajból felszálló nedvességet a fal porózussága miatt felszívja, akár méteres magasságban, ezzel dohossá, nedvessé téve a lakás levegőjét, esztétikai szempontból is rontva a lakás minőségét és esetenként ízületi, reumás, légúti illetve allergiás panaszokat okozva a lakásban.
Nyáron, amikor magas a levegő páratartalma, a fal felveszi a vizet (ilyenkor a fal víztartalma -ig is felmegy, ez még alatta van a kb. -os határnak, amikor a dohosodás megindulna). Télen száraz a környező levegő, ekkor a fal leadja a lakótérbe a nedvességet, így szabályozza saját maga a belső levegőminőséget.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.