Ehhez a korszerű megoldás a csempét csempére ragasztás, amelyhez tapadóhidat használva máris megspórolunk egy csomó munkát és koszt. Milyen ragasztót válasszak a csempét csempére burkolásnál? Itt sok mindent figyelembe kell venne például hogy van e padlófűtés, és hogy mekkorák a lapok, amiket le szeretnél ragasztani.
Növeli a ragasztó tapadását az alapozó használta. Ebből olyat kell választano ami nem nedvszívó aljzatokhoz való.
Fontos, ha csempére -csempe eljárás mellett döntünk, a megfelelő tapadás érdekében a régi burkolatunkra tapadóhíd réteg felhordására van szüksége. Ezt követően vékonyágyazású flexibilis csemperagasztóval rakjuk fel az új burkolatot. Ilyen tapadóhíd kialakítására az egyik legjobb termékünk a Mapei Eco Prime Grip. Az öreg csempéket nem kell feltétlenül leverni, ha a fürdőszobát, vagy bármely falfelületet csempével kívánjuk felfrissíteni.
Ha megbizonyosodtunk arról, hogy a régi csempe szilárdan tapad a vakolatra, akkor próbálkozhatunk azzal a megoldással, hogy az új csempét a régire ragasztjuk. Ebben az esetben, a hibátlan eredmény. Csempét csempére ragasztva.
Aki csinált már ilyet: mennyire nehéz?
Egyedül meg tudom csinálni? Csak a két konyhaszekrényrész közötti kb. Találtam olyan csempét , amit lehet csempére. Ha a régi csempézés kopog, nem megfelelő a ragasztás, akkor azt feltétlenül bontani kell, persze csak a kopogó részeket kell eltávolítani. A burkoló módszer alkalmazása rétegrend növekedéssel jár.
Ezt pedig nem minden esetben engedhetjük meg. Alkalmas meglévő burkolatra, csempét csempére történő ragasztásra. Kerámia csempék, mozaikok, természetes és műkövek, greslapok, finomkőlapok szokásos építőipari alapfelületekre történő ragasztására, bel és kültérben egyaránt. Az eljárás lényege, hogy a csempe felületre egy tapadóhíd réteg felhordása után vékonyágyazású flexibilis csemperagasztóval rakjuk fel az új burkolatot. Sok olyan ragasztó van amelyik felxibilis tulajdonsággal rendelkezik és lehet vele csempe csempére burkolni.
De nem ez a legolcsóbb megoldás! Egyébként rendkívüli előnye a. Természetesen csak akkor érdemes ezt a technológit alkalmazni ha a csempék ragasztása stabil! A felújítási munkák során előfordulhat, hogy egy meglévő stabil burkolatot nem szeretnénk felvésni, hanem az új burkolattal ráfedni, csempére - csempét , vagy járólapra - járólapot. Több előnye is van ennek, például a régi burkolat felvésése, a régi ragasztó eltávolítása, nem kis időt emészthet fel, amit ezzel.
Videónkban bemutatjuk, hogyan tudsz a legegyszerűbben és legszakszerűebben csempére csempét burkolni. Több féle anyagot is használtunk, amiknek a linkjét meg.
A csempét a vakolatra vagy gipszkartonra is ragaszthatja, csak kenje át előtte alapozóglettel a falat, így kevésbé lesz nedvszívó a felület, s nem köt olyan gyorsan a ragasztó. A festett falakra tapasszon a csempézés előtti este ragasztócsíkot, majd másnap húzza le. Az aljzatkiegyenlítés után jöhet a ragasztó. A ragasztót nagyon körültekintően kell kiválasztani a csempét csempére ragasztásnál.
Minden neves segédanyaggyártó gyárt ehhez megfelelő ragasztót. C2TE”, „C2T” illetve az „S1” jelölésű ragasztók. Megfelelő szilárdságú, előkezelt, alapvakolattal ellátott falazatok, kisebb terhelésnek kitett cementkötésű aljzatok borítására szolgáló kő- és kerámiaburkolatok ragasztására használható beltérben. A Basis ragasztó olyan belső téri felületeknél alkalmazható, ahol jelentős hőmérsékletingadozások nem lépnek fel. Barkács Ragasztó - Fa, műanyag, csempe tartós és erős rögzítése csavarok, szögek nélkül.
Gyors, tiszta munka. Online boltok, akciók egy helyen az Árukereső árösszehasonlító oldalon. A sima ragasztó ugyanis nem tapad megfelelően a greslapokhoz.
Az így lerakott padlóburkolat hamarosan elkezd kopogni, majd elválik az aljzattól és fel is jön!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.